عیب یابی تعمیر و تعویض بک لایت ال ای دی LED LG ال جی

عیب یابی تعمیر و تعویض بک لایت ال ای دی LED LG ال جی ۴۲LY

عیب یابی تعمیر و تعویض بک لایت ال ای دی LED LG ال جی

تعمیر بک لایت تلویزیون LED

همانطور که گفتیم استفاده از لامپهای ال ای دی بجای لامپهای فلورسنت اقدامی رو به جلو بوده که انتظار می رفت در بخش تعمیر تلویزیون تعداد کمتری از تلویزیون های LED برای تعمیر بک لایت تلویزیون مراجعه کنند اما بدلایل مختلفی این تغییر تاثیر زیادی در روند خرابی تلویزیونها نداشته و تلویزیونهای زیادی با ایراد بک لایت که بارز ترین مشخصه آن (تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد) به مراکز تعمیرات تلویزیون مراجعه کنند.

در واقع باید گفت که بعلت استفاده از قطعات با کیفیت پایین و ظرافت بیش از حد تلویزیون ها ایراد بک لایت در برخی برندها به یک ایراد متداول و اپیدمی تبدیل شده است. تلویزیون های ال جی در سری LN و LB مثل LN5420 ، LN5400 ، LN57000 ، LB56100 ، LB5600 و تلویزیون های سامسونگ در سری F مانند  F5000 ، F5550 عموما به این مشکل دچار می شوند و ایراد ظاهری آنها به این شکل است که بعد از ظاهر شدن لوگوی اولیه تصویر قطع می شود اما صدا به صورت طبیعی پخش می شود و یا بهتر بگوییم تصویر دیده نمی شود.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون LCD

در تلویزیون های ال سی دی با توجه به ساختار قطعات و بالا بودن استهلاک تعمیر بک لایت تلویزیون دامنه وسیعی از قطعات را در بر می گیرد که شامل لامپهای فلورسنت (که تعداد آنها بین ۱۰ تا ۱۸ عدد متغیر است) و مدارات و قطعات تامین کننده ولتاژ کار این لامپها می شود. در این تلویزیونها بیشتر با فعال شدن مدارات پروتکتور در اثر نیمه خراب شدن قطعات بخش بک لایت مواجه هستیم بنحوی که نور بک لایت تلویزیون بعد از مدتی کار مثلا نیم ساعت قطع می شود که در این حالت مثلا در اثر نیمه خراب شدن تعدادی از لامپهای فلورسنت و گرم شدن آنها مدارات پروتکتور فعال شدن و برای حفاظت، ولتاژ این بخش را قطع می کنند.

در تعمیر این تلویزیونها تست قطعات و کنترل کیفیت تعمیرات انجام شده اهمیت بسیار زیادی دارد.مثلا در تلویزیون سامسونگ مدل LA40B550 تصویر تلویزیون بدلیل خرابی برد بک لایت و لامپهای فلورسنت بعد از مدتی کارکردن دستگاه قطع می شود.

 

عیب یابی تعمیر و تعویض بک لایت ال ای دی LED LG ال جی و کیله برندها در این شرکت انجام می پذیرد.

 

مشکلات بک لایت ها

  • تلویزیون بلافاصله بعد از روشن شدن تاریک می شود

  • تلویزیون بلافاصله بعد از روشن شدن خاموش می شود

  • تلویزیون صدا دارد اما تصویر مشخص نیست

  • تصویر با چراغ قوه دیده می شود

  • چراغ تلویزیون چشمک میزند چند بار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *