تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

دندانپزشکی

دندانپزشکی، یا به عبارتی دیگر بهداشت دهان و دندان به تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های دندان و دهان می پردازد. دندانپزشکی به رشته های تخصصی مختلفی تقسیم می شود که از جمله آن ها می توان به دندانپزشکی ترمیمی، جراحی لثه، آسیب شناسی دهان و … اشاره کرد.

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی

در این نوشتار، به بررسی برخی از تجهیزات الکترونیکی دندانپزشکی اشاره می کنیم.

تجهیزات تصویربرداری دندانپزشکی
دستگاه پانورکس (OPG)

دستگاه پانورکس با نام تجاری OPG شناخته می شود و برای تصویربرداری از فک و دندان کاربرد دارد. در این روش فیلم رادیوگرافی خارج از دهان بیمار قرار دارد. درطول آزمون، تیوب اشعه ایکس و فیلم دور بیمار به گردش در آمده و تمام دندان ها را در کنار یکدیگر به تصویر می کشد.

دستگاه پانورکس (OPG)
دستگاه فسفر پلیت

دستگاه فسفر پلیت یکی از دستگاه های دیجیتال رایودگرافی دندانپزشکی می باشد. اشعه X پس از تابش به کریستال‌های فسفر این دستگاه ، ذخیره شده و در انتها تصویر به صورت دیجیتال قابل رویت خواهد بود.

دستگاه فسفر پلیت
تجهیزات استریل دندانپزشکی
آلتراسونیک کلینر

دستگاه تمیز کننده فراصوت یا آلتراسونیک کلینر دستگاهی است که از امواج فرا صوت و یک محلول پاک کننده (مانند آب)، برای تمیز و استریل کردن وسایل دندانپزشکی استفاده می کند.

آلتراسونیک کلینر
دستگاه آتوکلاو

دستگاه آتوکلاو دارای یک محفظه فشار است که برای انجام فرآیندهایی به کار می رود که در آن ها فشار و دمای مطلوب، متفاوت از فشار و دمای محیط می باشد. آتوکلاوها در دندانپزشکی برای استریل کردن تجهیزات به کار می رود.

دستگاه آتوکلاو
تجهیزات عمومی دندانپزشکی
دستگاه جرم گیر یا کویترون

دستگاه جرم گیر یا کویترون از تجهیزات مهم ددانپزشکی به شمار می رود که بوسیله نوسان، عمل جرمگیری را از دندان انجام می دهد.

دستگاه جرم گیر یا کویترون
دستگاه لایت کیور

زمانی که دندان ها دچار پوسیدگی می شوند باید قسمت های پوسیده دندان برداشته شود و با مواد ترمیمی جایگزین شود.دستگاه لایت کیور به مواد ترمیمینور می تاباند تا در دندان خشک شوند.

دستگاه لایت کیور
دستگاه بلیچینگ

بلیچنگ دندان ها همان روش سفید کردن دندان ها است که امروزه یک روش رایج در دندانپزشکی است.

دستگاه بلیچینگ

در دفتر مهندسی دیجی برد، تعمیرات الکترونیک کلیه تجهیزات دندانپزشکی با ضمانت تعمیرات انجام می شود.

درباره KAKA

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *