تعمیر ABS ای بی اس کیا سراتو

تعمیر ABS ای بی اس کیا سراتو

تعمیر ABS ای بی اس کیا سراتو کیا سراتو تعمیر تخصصی یونیت های پایداری و ضد قفل ترمز انواع خودروهای روز در کلینیک تخصصی الکترونیک دیجی برد

واحد کنترل سیستم ABS چیست؟

سیستم ترمز ABS یکی از موثرترین و کارامد ترین سیستم‌های امنیتی است که در خودروها استفاده می‌شود. اما واحد کنترل این سیستم نقش اساسی در عملکرد آن دارد.

 سیستم ترمز ضد قفل یا ABS یکی از آن امکاناتی بود که پس از به کار رفتن در خودروها، ایمنی را تا حد بسیار زیادی افزایش داد، از آمار تصادفات کاست و مسافت ترمز را کوتاه تر کرد.

این سیستم از قفل شدن چرخ ها هنگام ترمز گیری جلوگیری می‌کند و همین عامل موجب عدم سر خوردن خودرو شده و ضمن کاهش مسافت ترمز به دلیل قفل نشدن چرخ ها عملکرد سیستم فرمان و پایداری خودرو نیز برهم نمی خورد.
این سیستم به وسیله یک هسته مرکزی کنترل می‌شود که به آن واحد کنترل ترمز ضد قفل یا ABS Control Unit گفته می‌شود.
واحد کنترل از سرعت گردش چرخ تشخیص می‌دهد که چرخ قفل شده است یا خیر. در صورتی که چرخ خودرو قفل شده باشد، دستور وارد عمل شدن سیستم ABS را صادر می‌کند و سوپاپ برگشتی آن به صورت متناوب باز و بسته می‌کند. در واقع واحد کنترل تعیین می‌کند که سیستم ضد قفل وارد عمل شود یا خیر.
در صورت خرابی یونیت ABS، چراغ زرد یا نارنجی رنگی در قسمت صفحه کیلومتر روشن می‌شود و به شما اخطار می‌دهد. البته روشن شدن این چراغ همیشه به معنای خراب شدن واحد کنترل نیست چون این قسمت به سختی دچار مشکل می‌شود. هنگامی که با این چراغ روشن مواجه شدید، ابتدا حسگر سرعت سنج یا فشار ترمز را بررسی کنید.
این قطعه گران قیمت است و در صورت خرابی باید هزینه زیادی را برای تعویض آن بپردازید.

معرفی خودرو کیا سراتو

این نسل کیا سراتو تی دی – Kia Cerato TD ( سراتو سایپا ۱۶۰۰ مونتاژ ) نسل دوم سراتو به شمار می رود. این نسل سراتو در سال ۲۰۰۹ معرفی و عرضه شد و تا سال ۲۰۱۳ تولید آن ادامه داشت. این خودرو در سال ۲۰۱۲ شامل تغییراتی در بخش فنی از جمله ارتقای جعبه دنده ۴ سرعته به ۶ سرعته ( در مدل های ۲ لیتری اتوماتیک ) همچنین به روز شدن برخی از امکانات رفاهی شد. به طور کلی سراتو با دو موتور ۱.۶ و ۲ لیتری با جعبه دنده های دستی و اتوماتیک در ایران عرضه شد. پس از ورود سراتوی نسل ۳ در سال ۲۰۱۴، تولید این خودرو توسط کمپانی کیا متوقف شد، اما شرکت سایپا با همکاری کیا اقدام به مونتاژ کیا سراتو با نام استعاری ” سراتو سایپا ” کرد و این خودرو را با اعمال برخی ارزانسازی ها عرضه کرد.

 اشکالات احتمالی یونیت  ABS کیا سراتو

  • ارور در بخش یکی از شیرهای برقی

  • ارور در بخش یکی از سنسورهای فشار

  • ارور در بخش پمپ موتور ای بی اس

  • مشکل در بخش یکی از سنسورهای چرخ ها

  • مشکل در شبکه CAN

  • و…

تعمیر ABS ای بی اس کیا سراتو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *