تعمیر آی پی ام IPM کیا سورنتو

تعمیر آی پی ام IPM کیا سورنتو

تعمیر آی پی ام IPM کیا سورنتو ( جعبه فیوز اتاق) تعمیر یونیت های الکترونیکی خودروهای روز دنیا در کلینیک تخصصی الکترونیک دیجی برد.

فیوز و جعبه فیوز خودرو

فیوزها یکی از ابزار مرتبط با برق و سیم کشی خودرو هستند که وظیفه دارند در صورت نوسانات جریان برق و بالا رفتن ولتاژ یا شدت جریان مربوطه، مسیر جریان را قطع نمایند تا دستگاه های الکتریکی موجود در مسیر، صدمه نبینند. در حقیقت فیوزها ابزاری برای محافظت از دستگاه های الکتریکی خودرو هستند که در نوسانات برق، میزان خسارات را بسیارکاهش می دهند. اگر در مسیر جریان الکتریکی یک دستگاه در خودرو، نوسان برقی اتفاق بیفتد، فیوز موجود در مسیر اتصال را قطع خواهد کرد و اصطلاحا می سوزد. برای راه اندازی دوباره آن دستگاه، ضمن رفع علت نوسان ایجاد شده، باید فیوز مرتبط با آن دستگاه را که دیگر از کار افتاده است، تعویض نمود.در واقع فیوز یکی از قطعات کوچک در خودرو است که وظیفه تنظیم برق رسانی به دستگاه‌های مختلف خودرو را دارد.

فیوز‌ها قطعات کوچکی هستند که در خودروها وظیفه کنترل برق ورودی به دستگاه‌های مختلف را دارند و در صورت زیاد شدن بار الکتریکی ورودی یا نوسان داشتن آن، جریان را قطع می‌کند تا آن دستگاه به خصوص از کار بیفتند و صدمه نبیند.امروزه جعبه فیوزها فراتر رفته و کاملا هوشمند شده اند و وظایف بیشتری بر عهده دارند.فیوزها معمولا در بخشی به نام “جعبه فیوز” در خودروها قرار دارند که در دسترس راننده است و در دفترچه راهنما مشخصات تمامی آن‌ها ذکر شده است.
این قطعات مسئول تنظیم جریان برق را دارند و در زمانی که برق دچار نوسان شود برق ورودی به دستگاه مربوطه را قطع می‌کند تا دستگاه آسیب نبیند و خود آن‌ها هم به اصطلاح می‌سوزند که باید یک فیوز جدید جایگزین آن‌ها شود.

فیوزهای خودرو چند نوع هستند؟

در میان انواع مختلفی از فیوزها، نوع مستطیلی و سرامیکی در خودروها بیشتری کاربرد را دارد. همچنین فیوزهای شیشه‌ای (به شکل استوانه‌) و فیوزهای فلزی از جمله انواع دیگر فیوزهای دیگر هستند که در خودروهای استفاده می‌شوند.

معرفی اجمالی کیا سورنتو

کیا سورنتو ایکس ام – Kia Sorento XM که نسل دوم سورنتو محسوب می شود از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ عرضه شد و پس از آن جای خود را به نسل سوم داد. سورنتو مجهز به یک پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری می باشد که آن را خودرویی پرقدرت و سریع ( در کلاس خود ) معرفی می کند. سورنتو از سواری قابل قبول و امکانات رفاهی کافی برخوردار است که باعث می شود بازار دست دومش پس از توقف تولید آن نیز نسبتا پر رونق باشد و بتوان به عنوان یک اس یو وی خانوادگی بر روی آن حساب کرد.

 

اشکالات احتمالی جعبه فیوز

  • چراغ های راهنما کار نمیکند

  • وضعیت گیربکس شناسایی نمی شود

  • موتور استارت نمیخورد

  • چراغها روشن نمی شود

  • سیستم بوق راهنمای پارک مشکل دارد

  • مشکل در بخش TPMS

  • چراغ های سقف روشن مانده

  • درهای خودرو را باز نشان می دهد.

  • دیاگ به آن متصل نمی شود

  • خطایی دارد که رفع نمی شود

تعمیر آی پی ام IPM کیا سورنتو

شماره فنی آی پی ام IPM کیا سورنتو:۹۵۴۰۰۲P114

۹۵۴۰۰۲P356

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *