تعمیر و عیب یابی Board برد و مدارات الکترونیکی

تعمیر و عیب یابی Board برد و مدارات الکترونیکی

تعمیر و عیب یابی Board برد و مدارات الکترونیکی در مرکز دیجی برد

PCB چیست؟

 • یک برد الکتریکی چاپ شده است که قطعات الکترونیکی را هم به صورت الکتریکی و هم به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل می کند.به همین خاطر دارای ساختاری محکم و قابل اعتماد است.
 • از طرفی ساخت مدارها با PCB آسان تر و سریعتر از باقی روش های سیم کشی است.چرا که قطعات توسط فناوری نصب سطحی،به برد متصل می شوند

انواع مدارات PCB:

 • مدارات آنالوگ:

مدرات الکترونیکی آنالوگ مداراتی هستند که جریان یا ولتاژ به صورت پیوسته با زمان تغییر می کند.

مدارات آنالوگ از دو بلوک اساسی تشکیل می شوند: مدارات سری و مدارات موازی.

در مدارات سری، جریانی مساوی از تمامی قطعات اتصالی  سری  عبور می کند.

در مدارات موازی، تمامی قطعات به ولتاژی مساوی متصل شده اند و جریان بسته به مقاومت قطعه،بین قطعات تقسیم می شود.

قصعات اصلی مدارات آنالوگ عبارتند از: مقاومت ها،خازن ها، سلف ها، دیود ها و ترانزیستورها که از قانون جریان ها تبعیت می کنند.

ما می توانیم مدارات آنالوگ را براحتی به صورت شماتیک  ترسیم  کنیم. به صورتی که سیم ها را بصورت یک خط نشان داده و هر قطعه را با یک سمبل یکتا مشخص می نماییم.

در مدارات آنالوگ معمولا مقاومت سیم ها را صفر فرض می کنیم.قطعات فعال مانند ترانزیستورها معمولا برای کنترل جریان یا ولتاژ استفاده می شوند.برای مثال ترانزیستور اثر میدان،می توانند به عنوان منبع جریان از سورس به درین در نظر گرفته شود.

 • مدارات دیجیتال:

در مدارات دیجیتال، سیگنال های الکتریکی مقادیر گسسته ای را اختیار می کنند. این مقادیر اطلاعات در حال پردازش را نمایش می دهند. در بسیاری از موارد،کدهایی باینری استفاده می شوند: یک ولتاژ(مثبت ترین ولتاژ) عدد ۱ را نشان میدهد و دیگری(نزدیک زمین) عدد ۰ را نمایش می دهد.

مدارات دیجیتال از ترانزیستورها به طور وسیعی برای ساخت گیت های منطقی استفاده می کنند. مانند:AND،OR،NAND،NOR.

مراحل ساخت و طراحی مدارات دیجیتال با آنالوگ متفاوت است. هر گیت منطقی، سیگنالی باینری را بازتولید می کند. بنابراین طراح لازم نیست ولتاژهای آفست، گین  یا سایر مشخصه های طراحی آنالوگ را تجزیه و تحلیل کند. در نتیجه مدارات بسیار پیچیده دیجیتال را، با میلیون ها گیت منطقی، می توان در یک چیپ کوچک مجتمع کرد. این مدارات دیجیتال مجتمع در قطعات الکترونیکی مدرن،مانند تلفن همراه و رایانه  به  کار می روند.

آموزش تعمیر برد های الکترونیکی
 • مدارات سیگنال-ترکیبی

این مدارات شامل هر دو مدار دیجیتال و آنالوگ می شوند. مانند تایمرها،مقایسه کننده ولتاژ،مبدل آنالوگ به دیجیتال و مبدل دیجیتال به آنالوگ. بسیاری از سیستم های ارتباطی پیشرفته از این نوع مدارات استفاده می کنند.

در این مرکز تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی Boards وچیپ ها و کیت ها ،برد های آب خورده،برد های معیوب تعمیر انواع مدارات دیجیتال و آنالوگ،تعمیر PCB ، تعمیر کنترلر برد، تعمیر بردهای صنعتی و …انجام می شود.

تعمیر-و-عیب-یابی-کنترلر-بردBoard

تعمیر-و-عیب-یابی-کنترلر-برد Board

تعمیر-و-عیب-یابی-بردهایBoard-الکترونیکی

تعمیر-و-عیب-یابی-بردهایBoard-الکترونیکی

تعمیر و عیب یابی Board برد و مدارات الکترونیکی

برای دیدن نمونه تعمیرات اینجا کلید کنید.

درباره KAKA

15 دیدگاه در تعمیر و عیب یابی Board برد و مدارات الکترونیکی
 1. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید
  شما

 2. سلام خسته نباشید دوستان بابت تعمیر کلید تنظیم آیینه خودرو مزدا ۳۲۳ امکان چک و تعمیر هست یا خیر اگر هست کجا مراجعه کنم .ممنون

 3. سلام. برد کوچکی که متعلق به پتو برقی خراب شده است. ممکن است برای تعمیر خدمت شما بفرستم؟ هزینه تعمیر چقدر است؟

 4. سلام تلویزیون ایکس ویژن ال ای دی دارم ماین برد ان بنا به توجیه شرکت سوخته هزیته تعویض ان بالای ۳۰۰ تومان هست ندارم میتونیید جایی را معرفی کنیید تعمیر کنم

 5. با عرض سلام وآرزوی سلامتی وموفقیتتان.
  برد گیرنده دزدگیر خودرو سمند (کنار چراغ سقفی)آسیب دیده وچند ثانیه کار میکند چند ثانیه دیگر از کار می افتد.شما می تونید تعمیر کنید؟
  با سپاس پارسا

 6. سلام
  برد پردازش تصویر کواد کوپتر م بر اثر اتصالی از کار افتاده
  مقدور هست تعمیرش؟چقدر طول میکشه؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *