تعمیر برد آسانسور و تابلو فرمان آسانسور

تعمیر برد آسانسور و تابلو فرمان آسانسور

در تعمیر برد آسانسور و تابلو فرمان آسانسور همانطور که می دانید :  آسانسور از قطعات الکتریکال،الکترونیکی و قطعات مکانیکال مختلفی استفاده می شود . مهمترین قطعات الکتریکی و الکترونیکی آسانسور که از مهمترین ها در نصب آسانسور می باشد تابلو فرمان آسانسور است. البته تابلو فرمان آسانسور ها با هم متفاوت بوده اما کار همه آنها کنترل و هدایت آسانسور به طبقات است.

تابلو فرمان آسانسور

دو نوع تابلو فرمان آسانسور که در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرند تابلو فرمان شرکت آرمان فراز پیمان و تابلو فرمان آریان آسانسور می باشند البته تابلو فرمانهای دیگری نیز در ایران تولید و استفاده می شوند مانند: تابلو فرمان پارکنترل ، تابلو فرمان آریانیک آسانسور ، تابلو فرمان فرمند ، تابلو فرمان کارامد ، تابلو فرمان کاسپین آسانبر ، تابلو فرمان داتیس و… که هر کدام از این تابلو فرمانها دارای نقشه سیم کشی و تنظیمات مربوط به خود می باشند ، توجه تمایید که نصب تابلو فرمان حتما نیار به آموزش عملی دارد.

در مورد انواع تابلو فرمان از لحاظ نوع کار در آسانسور باید عرض کنیم که چند نوع از مهمترین انواع تابلو فرمان ها از لحاظ کارکرد ، تابلو فرمان دو سرعته ۲SPD و تابلو فرمان تک سرعته درایو دار VVVF می باشد. البته ذکر این نکته لازم است که هر کدام از این انواع تابلو ها باید موتور گیربکس یا موتور گیرلس آسانسورمخصوص خود را نیز داشته باشند یعنی برای تابلو فرمانهای دوسرعته موتور آسانسور نیز باید دو سرعت دور تند و دور کند داشته باشد ولی برای تابلو فرمانهای تک سرعته طبعا موتور آسانسور باید دارای یک سرعت باشد تا توسط تابلوی مربوطه کنترل گردد.

مشکلات برد کنترل آسانسور

 • خاموشی کامل پنل کنترل آسانسور
 • نمایش خطایی که وجود ندارد و عیب از برد کنترل است
 • هنگ کردن مکرر و ثابت شدن آسانسور
 • عمل نکردن به یکی از فرامین
 • خراب شدن برد و یا درایو اینورتری تک فاز یا سه فاز

 

7 دیدگاه در تعمیر برد آسانسور و تابلو فرمان آسانسور
 1. سلام وخسته نباشید خدمت شما
  لازم به ذکر است که تابلو فرمان ساختمان ما مدت یک سال است که خریداری شده بنام ارمان فراز مدل الیکس که به مدت شش ماه درست کار میکرد ولی الان مدتی است که خطای او ال یک میزنه یعنی اضافه باردرضمن موتور ما دوسرعته اکای ترک میباشد. از شما خواهشمندم راهنمایی بفرمائید چطوری رفع میشه
  با تشکر

 2. علت سوختن برد آسانسور چه می تواند باشد؟؟ آیا حمل نخاله ساختمانی میتواند علت سوختن برد باشد؟؟

 3. با سلام
  تابلو آسانسور ما تابلو آسان بهبر است که عکس شماره۶ یا آخرین عکس در بخش تعمیر برد آسانسور و تابلو فرمان آسانسور مشابه است. اخیرا آسانسور حرکت نکرده و پیام خطای EC را بروی برد میدهد. شما باتوجه به تعمیر این مدل برد میدانید علت از چیست ؟

  • با سلام.برای یافتن علت مشکل باید به راهنمای خطاها که معمولا روی در تابلو نصب شده مراجعه شود.متاسفانه ما اطلاعتی در مورد خطاها نداشته و فقط برد ها را تعمیر می کنیم.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!