تعمیر رادار جلوی هیوندای Hyundai سانتافه

تعمیر رادار جلوی هیوندای Hyundai سانتافه

تعمیر رادار جلوی هیوندای Hyundai سانتافه . تعمیر تخصصی انواع رادار پورشه بنز بی ام و لکسوس هیوندای ولوو کیا در دفتر فنی مهندسی دیجی برد.

مختصر توضیحات در مورد هیوندای Hyundai سانتافه

هیوندای سانتافه به عنوان یکی از قابل اطمینان ترین اتومبیل ها در جهان شناخته شده است.مدل قبلی سانتافه جایزه ی بهترین مدل SUV سه ردیف را در ایالات متحده از آن خود کرد.این ماشین بیشتر رو به سمت تغییراتی در مسائل عمده قابلیت عملکرد و طراحی و رانندگی برای ارتقاء بیشتر برده است به‌گونه‌ای که می‌شود آن را به راحتی احساس کرد.در ظاهر این خودرو شاهد تغییرات زیادی نیستم و فقط اولین چیزی که توجه را به خودش جلب می‌کند تغییر چراغ های عقب خودروست که این چراغ ها شباهت زیادی به چراغ های خودروهای شاسی بلند چینی دارند.

 

چگونه خودرو را عیب یابی کنیم

 

انواع رادار و کاربرد آن

۱-رادار نقطه کور:

همان‌طور که از اسم آن نیز برمی آید مواقعی که خودرویی در نقطه کور راننده قرار می‌­گیرد به راننده هشدار داده می­ شود که این هشدار با رنگ زرد بر روی آینه مشخص می گردد و درصورتی‌که راننده به سمت خودرویی که در نقطه کور قرار دارد متمایل شود با صدای بوق به راننده هشدار می دهد

۲-رادار عابر پیاده:

این فناوری با استفاده از دوربین­ ها و رادارهایی حضور مسافر را احساس کرده و داده­ ها را به مرکز کنترل می ­فرستد. مرکز کنترل با تحلیلی که بر روی داده ­ها ، و پردازش تصویر انجام می ­دهد، فاصله عابر را محاسبه و در صورت لزوم به راننده هشدار می­ دهد. چنانچه راننده به این هشدارها اهمیتی ندهد با کاهش فاصله، سیستم ترمز کم­کی فعال‌شده و در نهایت خودرو متوقف می­ شود. این آپشن برای خودروسازان بزرگ به نحوی یک مزیت رقابتی به‌حساب می ­آید چرا که تا حدود بسیار بالایی، از احتمال تصادفات می­ کاهد.

۳-رادار بین خطوط:

این رادار در قسمت بالایی شیشه جلو خودرو و گاهی زیر آینه های کناری نصب‌شده و زمانی فعال می ­شود که راننده قصد گذر به خط دیگری را دارد. چنانچه راننده در هنگام گذر از خطی به خط دیگر، راهنما استفاده نکند، لرزشی بر روی فرمان به وجود می ­آید و از این طریق پیغام هشدار به راننده ارسال می ­شود تا احتمال وقوع تصادف را کمتر نماید.و می تواند در جاده ها خودرو را بین خطوط حفظ نماید

۴-رادار کروز:

این رادار بر روی سپر جلو خودرو نصب‌شده و وظیفه کنترل فاصله خودرو با خودروهای دیگر را بر عهده دارد. اگر راننده فاصله مجاز را رعایت نکند این رادار به راننده هشدار می­ دهد و چنانچه هیچ توجهی به هشدارها نکند، خودرو به‌صورت اتوماتیک متوقف می­شود. کاربرد دیگر این سیستم در کنترل سرعت بوده و اگر خودروی جلویی سرعت خود را کم نماید سیستم به‌صورت خودکار سرعت را کم می­ کند و اگر خودروی جلویی سرعت خود را زیاد کند، سرعت خودرو به‌ صورت خودکار زیاد می­ شود. البته این امر منوط بر آن است که راننده از این سیستم استفاده نماید.

اشکالات احتمالی رادار هیوندای Hyundai سانتافه:

  • رادار کالیبره نشده و یا از کالیبره خارج می شود

  • رادار خطای مشکل داخلی دارد

  • رادار درست عمل نمیکند

  • پس از روشن کردن سیستم کروز خودرو خطا می دهد

  • دیاگ به رادار متصل نمی شود.

  • و…

تعمیر رادار هیوندای Hyundai سانتافه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *