تعمیر دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش

تعمیر دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش

تعمیر دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش تعمیرات دستگاه های تست رنگ و عایق تعمیرات تخصصی الکترونیکی دستگاه های اندازه گیری حساس و دقیق،تعمیر کلیه برندها و مدلهای مختلف دستگاه ضخامت سنج رنگ در مرکز تخصصی دیجی برد. تعمیر دستگاه positector 6000 defelsko امریکا

ضخامت سنج رنگ چیست

یکی از موارد بسیار مهم در حوزه کنترل کیفیت اندازه گیری، ثبت و تعیین دقیق ضخامت اجسام و پوشش آنها به وسیله ضخامت سنج می باشد و وجود هر گونه عیب در ضخامت پوشش می تواند منجر به خوردگی، زنگ زدگی و از بین رفتن قطعه گردد، به همین دلیل می بایست از ضخامت سنج های دقیق و کاربردی جهت اندازه گیری ضخامت فلز یا رنگ استفاده نمود. یکی از پوشش های بسیار کاربردی در صنعت ساختمان و خودرو پوشش دوگانه می باشد که شامل یک پوشرنگ (پوشش پلاستیکی) بر روی صفحات فلزی گالوانیزه هستند.

روش های اندازه گیری ضخامت

۱-روش القای مغناطیسی

روش القای مغناطیسی برای اندازه گیری ضخامت  پوشش های غیر مغناطیسی بر روی زیرآیندهای آهنی و پوشش های مغناطیسی بر روی سطوح غیر مغناطیسی بکار می رود. فرایند مستقیم می باشد٬ پروب ضخامت سنج بر روی قسمتی که میخواهیم ضخامتش را اندازه بگیریم قرار می گیرد. وقتی که پروب تغییر مکان داد حد فاصله بین نوک پروب( که با سطح زیرآیند در تماس است) و سطح زیرآیند اصلی اندازه گیری می شود. داخل پروب ضخامت سنج یک سیم پیچ قرار دارد که تولید یک دامنه مغناطیسی متغیر می نماید. وقتی که پروب بر روی سطح زیرآیند قرار می گیرد٬ دانسیته شار مغناطیسی این ناحیه را تغییر می دهد. تغییر در القای مغناطیسی بوسیله یک سیم پیچ دیگر اندازه گیری می گردد. خروجی از سیم پیچ دومی به یک میکروپروسسور انتقال می یابد جایی که به عنوان ضخامت پوشش اندازه گیری شده و بر روی صفحه بصورت دیجیتالی نشان داده میشود.

ویژگی های اندازه گیری ضخامت روش القای مغناطیسی

 •  روشی غیر مخرب و کم هزینه
 •  بسیار سریع می باشد و می تواند با یک ضخامت سنج دستی اندازه گیری شود
 • کار با آن آسان، دقیق و تکرار پذیر می باشد
 • مقادیر بدست آمده بطور همزمان بصورت دیجیتالی در اختیار ما قرار می گیرد

کاربرد های اندازه گیری ضخامت به روش القای مغناطیسی
کاربرد عمده این روش در اندازه گیری پوشش های اعمالی برروی سطح بصورت مایع ویا پودری می باشد بعلاوه بر روی زیرآیندهای آهنی و فولادی که آبکاری کروم٬ روی٬ کادمیوم و فسفاته شده نیز کارایی دارد.

۲-روش جریان گردابی

روش جریان القایی در سنجش ضخامت پوشش های نارسانا بر روی زیرآیندهای غیرآهنی رسانا٬ پوشش های غیر آهنی رسانا بر روی سطوح زیرآیند غیر رسانا و بعضی از پوشش های غیرآهنی بر روی فلزات غیرآهنی بعنوان یک روش غیر مخرب مطرح است. ضخامت سنج جریان گردابی همانند ضخامت سنج القای مغناطیسی از پروبی استفاده می نماید که دارای سیم پیچ است. این پروب/ سیم پیچ بوسیله یک اسیلاتور( نوسان گر) فرکانسی متناوب با دامنه بالا تولید می نماید. وقتی که این ناحیه در نزدیکی یک رسانای فلزی قرار می گیرد جریان های گردابی در آن مواد رسانا تولید می شود که در نتیجه آن مقاومت ظاهری(امپدانس) در سیم پیچ پروب تغییر می نماید. فاصله بین سیم پیچ پروب وسطح زیرآیند رسانا میزان تغییر مقاومت ظاهری را مشخص می نماید.

مشکلات دستگاه های ضخامت سنج و تست رنگ

 • دستگاه روشن نمی شود

 • دستگاه باتری خالی می کند

 • پراب دستگاه مشکل دارد

 • دستگاه صفر نمی شود

 • مقدار مشخص و نامشخصی خطا دارد

 • دستگاه هنگ می کند

 • دستگاه ارور می دهد

 • و…

 

تعمیر دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش

 

21 دیدگاه در تعمیر دستگاه ضخامت سنج رنگ و پوشش
 1. باعرض سلام وخسته نباشید. من یه دستگاه ضخامت CEM dt-157 دارم که چند روزه روشن میکنم err4 و err5میده وبعضی وقتا هم err5 رو ثابت میده.من ساکن اردبیلم .اگه میشه راهنماییم کنین که چیکار باید کرد.باتشکر

 2. سلام
  الکومتر مدل NF456دارم که صفحه نمایشگر آن شکسته
  آیا نمایشگرقابل تعویض هست و هزینه آن چقدر میشود.

 3. سلام دستگاه ضخامت سنج من روشن که میکنی رو صفحه میزنه پراب وصل نشده است

 4. سلام.ضخامت سنج DM4شرکت کراتکرامر مدت زیادب باطریش داخلش بوده وبدون استفاده.باطری سولفاته شده و ااان که دستگاه راروشن میکنیم پیغامFailظاهرمیشه مشکل چیه؟

 5. باسلام عرض خسته نباشید. من یه دستگاه yuwese 770-ecدارم برای ضخمات رنگ هستش از دستم اوفتاده زمین همه چیزش کار میکنه به‌جز ضخامت بردم تعمیرکار میگه سنسورش شکسته شما انجام میدید بفرستم براتون. ممنون میشم

 6. سلام خدمت شما .دستگاه مدل ECC-600FN دارم که Error 08 میده و خاموش میشه لطفا راهنمایی بفرمایید .

 7. سلام خسته نباشید سنسور دستگاه جواب نمیده باید چیکار کنم

 8. عرض سلام و وقت بخیر ، ما یه دستگاه وین تک داریم ،خیلی زود شارژ خالی میکنه، زمانی هم که به شارژ میزنیم بلافاصله فول شارژ نشون میده ، علت چی میتونه باشه؟،ممنون

 9. سلام روز بخیر سئوال در خصوص تعمیر الکومتر داشتم,شرکت الکومتر مارک وینتکت داره ومتاءسفانه با احمال کاری کاربر پراب آن خراب شده (پراب سرخود) است.آیا قابل تعمیر میباشد یا خیر.ممنونم چنانچه در این مورد ارشاد فرمایید.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *