تعمیر برد چیلر haier

تعمیر برد چیلر haier

تعمیر چیلر haier.تعمیر تخصصی برد کنترل انواع چیلر بیکلد(Bicold) هیتاچی گرین ، راس (rhoss) فراست ، امیکون در دفتر فنی مهندسی دیجی برد.

چیلر چیست:

دستگاهی است که با استفاده از یک سیال خنک کننده در سیکل تبرید سیال دیگری را برای مصارف صنعتی یا تهویه مطبوع خنک می نماید. آب سرد تولید شده در چیلر در مصارف صنعتی برای خنک کردن بخش هایی از ماشین آلات و در تهویه مطبوع جهت خنک کردن هوا از طریق هواساز، فن کویل مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع چیلر

چیلرها عمدتاً به دو دسته ی چیلر تراکمی و چیلر جذبی تقسیم می‌شود.

چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی و چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی باعث ایجاد سرما می‌شوند.

چیلر تراکمی

در چیلر تراکمی گاز ابتدا توسط کمپرسور پرس یا جمع می شود و سپس این گاز متراکم شده به کندانسور وارد شده و توسط آب یا هوای محیط، خنک گشته و به مایع تبدیل می‌گردد که این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موین وارد خنک‌کننده می‌شود که در فشار کمتری قرار دارد و این کاهش فشاری که در چیلر روی می دهد باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع سردکننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک‌کننده، باعث ایجاد برودت در موادی که با قسمت خنک‌کننده در ارتباط هستند می‌گردد و در انتها گاز ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می‌شود.

 چیلر تراکمی به دو بخش

۱-چیلر هوا خنک

۲-چیلر آب خنک

چیلر جذبی

در چیلرهای جذبی از جذب کننده و مولد حرارتی بجای کمپرسور برخلاف چیلرهای تراکمی استفاده می‌گردد. عمومی ترین خنک کننده در چیلرهای جذبی سیستم  لیتیوم بروماید است. در این سیستم،  بخار آب توسط لیتیوم بروماید غلیظ جذب شده و در قسمت مولد حرارتی، آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می‌شود. بخار آب در کندانسور که دارای فشار ۱/۰ اتمسفر است به حالت مایع در می‌آید و سپس در خنک کننده که تحت فشار ۰/۰۱ اتمسفر دوباره به بخار تبدیل می‌گردد و آب برای اینکه تبخیر گردد گرمای نهان خود را از محیط خنک کننده می‌گیرد و باعث ایجاد برودت می‌گردد سپس بخار آب ایجاد شده در خنک کننده به جذب کننده منتقل می‌گردد و دوباره این چرخه تکرار می‌شود.

 چیلر جذبی به سه بخش

۱-آب گرم
۲-شعله مستقیم
۳- بخار

از خرابی های عمده بردهای کنترل چیلر

  • چیلر روشن نمی شود

  •  موتور فن روشن می شود اما کمپرسور براه نمی افتد.

  •  یکی از سنسورها یا عملگرهای برقی عمل نمی کند

  •  کنترلر چیلر کد خطا دارد

  • کنترلر مشکل ارتباطی با پنل داخلی دارد

تعمیر چیلر haier

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *