تعمیر ترانس لامپ زنون Xenon

تعمیر ترانس لامپ زنون Xenon

تعمیر ترانس لامپ زنون Xenon تعمیر تخصصی تمامی ترانس های زنون بی ام و ، بنز ، تویوتا ، میتسوبیشی ،لکسوس ، و.. در مرکز تخصصی دیجی برد.

لامپ زنون چیست؟

چراغ جلو زنون از سال ۱۹۹۰م. وارد بازار شدند و با توجه به نور یخی/آبی و روشنایی فوق العاده آن، بسیار مورد توجه قرار گرفتند.از این لامپ برای چراغ‌های نور بالا و نور پایین خودرو استفاده می‌شود. حباب این چراغ از گاز زنون اشباع شده و دارای دو الکترود در دو سر خود می باشد. هنگامی که جریان الکتریکی از دو سر الکترودها عبور می کند، گاز زنون شروع به درخشش می کند.لامپ زنون خودرو از نظر تکنولوژی ساخت، رنگ و طراحی با مدل‌های قدیمی‌ متفاوت است. لامپ‌های هالوژنی قدیمی دارای ترکیبی از گاز نیتروژن و آرگون هستند که معمولا نوری زرد رنگ دارند و حدود ۸۰ درصد از خودروهای موجود دارای این لامپ هستند.

این محصول دمای رنگی برابر ۴۶۰۰ کلوین و گرمای قابل ملاحظه ای دارد.  توان مصرفی این لامپ تا۳۵ تا ۵۰ وات است.

ترانس لامپ زنون

ترانسفورماتور تریگر، یک ترانس فریت کوچک است و در مواردی استفاده می شود که پالس با ولتاژ بالا احتیاج است تا بتواند یونیزاسیون گاز را انجام دهد.

یکی از کاربردهای این ترانس در لامپ های زنون خودرو است. لامپ های زنون برای یونیزاسیون اولیه خود به این گونه ترانس ها احتیاج دارند. این پالس اولیه در اندازه  ۲۰Kv تا ۳۰Kv با پهنایی در حد چند میکروثانیه است.

همواره مراقب ولتاژ بالا و خطر مرگ  ترانس های زنون باشید. هرگز به سیمهای بدون پوشش عایق و کانکتورهای منتها به لامپ زنون دست نزنید(حتی در حالت خاموش)

مشکلات ترانس لامپ زنون Xenon

عیوب زیر می تواند یکی از علائم خرابی ترانس باشد:

 • لامپ چشمک می زند.
 • لامپ روشن نمی شود.
 • ترانس فسفاته شده (آب خورده) است.
 • رنگ لامپ تفییر می کند.
2 دیدگاه در تعمیر ترانس لامپ زنون Xenon
 1. سلام خوبید کلیه ترانس های زنونو تعمیر می کنید یا ترانس های بخصوصی قابلیت تعمیر دارند.
  من یه ترانس ۱۵۰ وات دارم می خواستم ببینم تعمیر میشه ایا
  mojtabahajavi@gmail.com لطفا جواب بدین مرسی

  • با سلام.هر گونه ترانس زنون را که قابلیت تعمیر داشته و به صرفه باشد تعمیر می کنیم.ترانس های با ظرفیت ۳۰۰ وات هم تعمیر داشتیم.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *