تعمیرات تخصصی دیاگ خودرو

تعمیرات تخصصی دیاگ خودرو

تعمیرات تخصصی دیاگ خودرو تعمیر دیاگ GDS جی دی اس کیا و هیوندای ، تعمیر دیاگ استار بنز ، تعمیر دیاگ کارمن ، تعمیر دیاگ G-SCAN جی اسکن ، تعمیر دیاگ BMW تعمیر دیاگ پورشه PIWIS تعمیر تخصصی دیاگ لانچ تعمیرات دیاگ خودروهای سنگین تعمیر دیاگ خودروها و ماشین آلات سنگین و صنعتی و… در کلینیک تخصصی الکترونیک دیجی برد.

 

دیاگ چیست؟

دیاگ مخفف کلمه دیاگنوستیک (Diagnostic) است و به عملیات خطایابی توسط دستگاه مخصوصی گفته می‌شود که اطلاعات را از کامپیوتر خودرو استخراج می‌کند و بعد از آنالیز کدهای خطای موجود در آن، ایرادهای جزیی و کلی خودرو را نشان می‌دهد.

تقریبا تمام خودروهای امروزی که از سیستم ها و یونیت های هوشمند استفاده می‌کنند و مجهز به یک کامپیوتر داخلی هستند که وظیفه ثبت و ضبط عملکرد همه دستگاه‌های الکترونیکی و مکانیکی خودرو را بر عهده دارد. تمامی فعالیت‌های الکترونیکی و مکانیکی خودرو توسط کامپیوترهای خودرو کنترل می‌شوند. دیاگ در واقع روشی است که می‌توان از این اطلاعات خام،  عیب‌های احتمالی خودرو را کشف و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. یک دستگاه دیاگ خودرو از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است که در ادامه هر کدام را مختصرا توضیح خواهیم داد.قسمت‌های مختلف دستگاه دیاگ

دستگاه دیاگ با وصل شدن به هر یونیت یا کامپیوتر خودرو قادر به بررسی وضعیت خودرو و بدست آوردن اطلاعات آن است. هر دستگاه دیاگ از قسمت‌های ذیل تشکیل شده است:

کامپیوتر

کامپیوتر دستگاه دیاگ وظیفه پردازش اطلاعات دریافت شده از یونیت خودرو را داشته و با استفاده از آن اطلاعات و بهینه سازی آن‌ها دانشی را در رابطه با وضعیت کارکرد قطعات و نحوه عملکرد خودرو نشان می‌دهد. اصلی‌ترین بخش یک دستگاه دیاگ همان کامپیوتر است که وظیفه پردازش اطلاعات را بر عهده دارد.

سخت افزار یا اینترفیس

منظور از سخت افزار یا اینترفیس همان مترجم میانی بین یونیت و کامپیوتر معمولی دستگاه دیاگ است. با استفاده از اینترفیس و کابل‌های رابط ما قادر خواهیم بود خودرو را عیب یابی کرده و مشکلات احتمالی عملکردی آن را شناسایی کنیم.

کابل‌های رابط و کانکتورها

وظیفه اتصال دستگاه دیاگ به کامپیوتر خودرو را بر عهده داشته و می‌تواند اطلاعات را بین یونیت و دستگاه دیاگ منتقل کنند. این کابل‌ها و کانکتورها از یک طرف به دستگاه دیاگ و از طرف دیگر مستقیما به کامپیوتر خودرو متصل می‌شوند.

نرم افزار دیاگ خودرو

این قسمت برای هر مدل خودرو متفاوت است. هر خودرو از یک سری دستورالعمل‌های کارکردی متفاوت استفاده می‌کند. به همین علت نمی‌توان هر خودرویی با هر نرم افزاری دیاگ زد. برای هر خودرو باید از نرم افزار خاص خود آن خودرو استفاده کنیم تا دستگاه بتواند نحوه کارکرد فعلی خودرو را با استانداردهای نوع خودرویی که انتخاب شده است تطبیق دهد و آنگاه اقدام به عیب‌یابی کند.

 

 

مشکلات دستگاه های عیب یاب خودرو ، دیاگ

  • دیاگ روشن نمی شود

  • دستگاه به یونیت های خودرو متصل نمی شود و خودرو را شناسایی نمی کند

  • دستگاه بر روی صفحه اروری دارد

  • دیاگ روشن می شود واما RUN نشده و بالا نمی آیند

  • دستگاه خودرو رو شناخته اما به کامپیوتر متصل نمی شود

  • یکی از درگاه ها و پل های ارتباط دیاگ مشکل دارد

  • دیاگ به محض اتصال به خودرو هنگ می کند

  • و…

 

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.تعمیرات تخصصی دیاگ خودروهای روز دنیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!